Nice Social Bookmark
Facebook

Informacja dla klientów poradni

INFORMACJA DLA KLIENTÓW PORADNI

Informujemy, że od 4 maja 2020 r. Poradnia wznowiła działalność diagnostyczną w zakresie wydawania dokumentów niezbędnych do organizacji kształcenia dzieci i młodzieży odpowiedniego do ich potrzeb. Ze względu na obowiązujący stan epidemii w pierwszej kolejności proponujemy wizyty diagnostyczne w sprawach pilnych. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie.

Dzieci, uczniowie, rodzice i nauczyciele z przedszkoli, szkół i placówek z naszego terenu działania mogą nadal korzystać z pomocy psychologów, pedagogów i logopedów w formie zdalnej.

Poza pracą diagnostyczną specjaliści Poradni pełnią dyżury i udzielają porad, konsultacji i wsparcia przy użyciu metod i technik kształcenia na odległość od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00

ZAPRASZAMY do kontaktu telefonicznego:  (85) 712-13-46

ZAPRASZAMY do kontaktu drogą elektroniczną:

 • adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • adres  strony na FB: https://www.facebook.com/Poradnia-Psychologiczno-Pedagogiczna-w-Dąbrowie-Białostockiej-106711637641056/
 • adres strony internetowej: http://pppdabrowa.webserwer.pl/

ZAPRASZAMY do korzystania ze strony internetowej jak i facebookowej poradni Uśmiech

WAŻNE INFORMACJE:

 1. Na wizytę w poradni przyjmujemy osoby zdrowe, nie objęte kwarantanną, nadzorem epidemicznym. 
 2. O wizycie rodzice będą powiadomieni telefonicznie. Pracownik poinformuje o aktualnych warunkach pracy w poradni w związku z panującym zagrożeniem epidemiologicznym. 
 3. Na badanie należy zgłosić się punktualnie, bez osób towarzyszących (dziecko z jednym rodzicem / prawnym opiekunem).
 4. Dziecko powyżej 4 roku życia umawiane na diagnozę powinno mieć zasłonięte usta i nos oraz być zaopatrzone w  rękawiczki jednorazowe. Wyjątkiem są osoby, których stan zdrowia utrudnia/uniemożliwia korzystanie z maseczek.
 5. Rodzic ma obowiązek posiadać własną maseczkę / przyłbicę i rękawiczki jednorazowe. Należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości (1,5 - 2 m).
 6. Na badanie należy przynieść własne przybory do pisania (ołówek, długopis, kredki), wodę do picia, chusteczki higieniczne.
 7. Przed wejściem do gabinetu osoba badająca, rodzic i dziecko są zobowiązani do dokładnego umycia, zdezynfekowania rąk.
 8. Dziecko umówione na badanie pozostaje w gabinecie ze specjalistą, bez rodzica. Dopuszczalna jest obecność rodzica w przypadku dzieci małych, niepełnosprawnych, niesamodzielnych, wymagających jego bezpośredniej obecności.
 9. Wywiad, omówienie wyników badania z rodzicem / opiekunem, pomoc w wypełnieniu wniosku o wydanie opinii / orzeczenia będą odbywały się telefonicznie.

 
Prosimy o to, aby wszelkie dokumenty w formie papierowej dostarczać pocztą tradycyjną. Przypominamy, że wnioski o wydanie stosownej dokumentacji, druk zaświadczenia lekarskiego o stanie zdrowia ucznia dla potrzeb Zespołu Orzekającego dostępne są na stronie internetowej Poradni (zakładka: do pobrania).